Toruńska Akademia Floretu po raz pierwszy była organizatorem III Pucharu Polski Juniorów Młodszych we florecie kobiet i mężczyzn. Dwudniowy turniej został rozegrany na 12 planszach szermierczych w sali Uniwersyteckiego Centrum Sportu. Dla 160 szermierzy biorących udział w zawodach była to ostatnia szansa na zdobycie punktów umożliwiających start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, oraz wywalczenie nominacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata Cadetów.

W sobotę w kategorii kobiet zawody wygrała Aleksandra Binko IKS Leszno, która w walce finałowej pokonała Martę Jakubowską UKS Gdańska Szkoła Szermierki. Na trzecim miejscu zawody ukończyły Hanna Wojtas UKS Gdańska Szkoła Szermierki i Natasza Kuś D'ARTAGNAN Ursynów. Wśród finałowej ósemki znalazły się dwie nasze zawodniczki Kinga Kowalska zajęła 7 miejsce, a Emilia Szefera wywalczyła 8 miejsce.

Miejsca naszych reprezentantek: 
👉 Kinga Kowalska - 7 miejsce
👉 Emilia Szefera - 8 miejsce
👉 Nadia Jaszczołt - 14 miejsce
👉 Hanna Ronowska - 70 miejsce debiut
👉 Julia Krysztoforska - 73 miejsce debiut
👉 Emilia Michalczyk - 75 miejsce debiut
👉 Lena Wełnowska - 76 miejsce debiut
👉 Zuzanna Glura - 76 miejsce debiut
 
W niedzielę w kategorii mężczyzn zawody wygrał Miłosz Możejko UKS Atena Gdańsk, który w finale pokonał kolegę klubowego Idzi Duraja. Na trzecim miejscu zawody zakończyli Karol Kwiatkowski Toruńska Akademia Floretu i Gracjan Waściński IKS Leszno.

Miejsca naszych reprezentantów:
👉 Karol Kwiatkowski - 3 miejsce
👉 Tomasz Maciejewski - 29 miejsce
👉 Jan Gaczyński - 31 miejsce
👉 Cyprian Guliński - 34 miejsce
👉 Maksym Kowalski - 41 miejsce
👉 Jan Dobrzyński - 71 miejsce
👉 Aleksander Michalski 79 miejsce debiut
👉 Wojciech Lewandowski - 80 miejsce debiut
 
Wszystkim Gratulujemy osiągniętych wyników.
 
Organizacja III Pucharu Polski Juniorów Młodszych została wsparta przez Gminę Miasta Torunia, Województwo Kujawsko-Pomorskie, WUTEH S.A., Krajową Grupę Spożywczą. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.